Це досить тонка тема, але є деякі поради від виробників і загальноприйняті правила експлуатації автомобіля. . Коли середньодобова температура на вулиці опускається менше +7 градусів, бажане перевзути ваш автомобіль, тому що літня гума починає бути твердої й втрачає свої зчіпні якості. Навіть коли в місті немає снігу, не рекомендується їздити на літній гумі, тому що можна потрапити в ожеледь і ваш автомобіль на літній гумі буде поводитися як «корова на льоді». Відразу з’являється ймовірність ДТП.
Є кілька пунктів, на які варто звертати увагу при виборі шин.
- Дата виготовлення вибита на будь-якій шині й складається з 4-х цифр, наприклад «0319» де перша й друга цифра «03» це тиждень року (у нашому прикладі це січень), а третя й четверта «19» це рік виготовлення ( у нашом випадку 2019).
- Найкраще купувати свіжу гуму, цей рік або попередній. У кожного гумовотехнічного виробу є свій строк придатності.
- Шина може бути 3-5 літня, вона не буде критично гірше, але попросити в магазину знижку, залежно від того скільки їй років до 10% можна просити спокійно.
Справа в тому що Американські і Європейські вчені довели що гума старше 6-ти років у незалежності від того була вона встановлена на автомобіль чи ні, приводить до більшого відсотка аварій ніж свіжа.
При купівлі 3-5 літніх шин, варто їх ретельно оглянути! Іноді від тривалого й не правильного зберігання на протекторі шини можуть з’являтися тріщини, у які може проникати волога, яка може зашкодити металевий каркас, він може банально проржавіти й привести до розриву конструкції.
Також дуже важливо приділити увагу малюнку протектора. Вони бувають:
- Класичний (симетричний, ще його називають – універсальний). Малюнок ліворуч й праворуч однаково симетричний.
- Спрямований (він також симетричний). Особливість цього малюнка в тому, що він має спрямований малюнок в одну сторону для кращого вилучення снігу із протектора.
Малюнок вибирається винятково індивідуально!
Якщо ви живете південніше й у централізованих містах, зими у вас не настільки засніжені, а якщо й так, то сніг у вас забирають на дорогах вчасно, можна придбати шину із класичним малюнком і небагато заощадити.
Якщо ви живете в середній смузі або північніше, зими у вас засніжені й часто утворюється ожеледь, варто звернути увагу на шини зі спрямованим малюнком протектора або із шипами.